KAKVA SENZACIJA U LIGI PRVAKA!!! AJAX PONIZIO REAL MADRID!

U osmini finala Ajax je na Santiago Bernabeu pobijedio Real s visokih 4:1, nadoknadio zaostatak od 2:1 iz prve utakmice te tako trostrukog branitelja naslova eliminirao već u ovoj fazi natjecanja.

U ovu fantastičnu utakmicu obje ekipe ulaze odlučno i stvaraju prilike, Real nema sreće dok Ajax svoje koristi te već u 18-oj minuti golovima Ziyecha i Naresa ima prednost koja ih vodi dalje. A kada se Tadić u 62′ nakon 2 asistencije i sam upisao u strijelce bilo je jasno da se sprema iznenađenje. Realu Asensio u 70′ vraća tračak nade golom za 3:1, brzo je sve splasnulo jer je nakon samo 2′ minute Schone fantastičnim slobodnim udarcem postavio konačnih 4:1. Modrić je odigrao cijeli susret za domaćine. Veliki je ovo uspjeh za Nizozemski klub koji s odličnom skupinom igrača među kojima nema istaknute zvijezde pravi nevjerojatne rezultate, dok je Real s druge strane u samo tjedan dana doživio 3 teška poraza na domaćem terenu. Eliminirala ih je prvo Barcelona iz kupa s 3:0, nakon toga u prvenstvenoj utakmici opet slavi Barca (1:0) i bježi na 12 bodova prednosti, da bi sada s ovim ispadanjem iz LP Madriđani ostali bez šansi za bilo kakav trofej ove za njih katastrofalne sezone.

U drugoj utakmici Tottenham je i u gostima kod Bor.Dortmund potvrdio domaću pobjedu od 3:0. Sada je bilo 1:0 a gol je postigao Kane.

Tko zna što nas očekuje u ostalih šest uzvrata od kojih su dva na rasporedu sutra. Jedno je sigurno nakon 3 godine Europa će dobiti novog klupskog prvaka.

Piše: Tomislav Lončar