Chelsea izbacio Real i osigurao engleski finale!

Ove sezone gledat ćemo novi engleski finale Lige prvaka, nakon što je Manchester City jučer izbacio PSG, sinić je Chelsea s 2:0 u uzvratnoj utakmici bio bolji od Real Madrida te je uz 1:1 iz prvog susreta izborio finale.

Golove za londonsku momčad su zabili Timo Werner u 28. i Mason Mount u 85. minuti, a pobjednici su imali još niz izvrsnih prilika protiv neprepoznatljivog Reala.

U dva ranije engleska finala Lige prvaka 2009. godine Chelsea je na penale izgubio od Uniteda, a 2019. je Liverpool bio bolji od Tottenhama.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Real, a Mateo Kovačić nije igrao za Chelsea zbog ozljede.

Za Chelsea će to biti treće finale Lige prvaka, a imaju zasad samo jedan naslov, onaj iz 2012. godine, dok je Real ostao na rekordnih 13 titula.

Chelsea je potpuno zasluženo prošao Real u polufinalu jer je londonska momčad bila bolja u obje utakmice. U uzvratu u Londonu trener Reala Zidane je stavio nespremne igrače poput Hazarda, Mendya i Ramosa, pa je igra “Kraljevskog kluba” bila ispod razine. Da su strijelci Tuchelove momčadi bile imalo raspoloženi, a u drugom dijelu su imali pet čistih “zicera”,Real je mogao gadno stradati na Stamford Bridgeu.

Dvoboj je počeo vrlo oprezno, u prvih 20-tak minuta tek su se izdvojili dalekometni pokušaji Rudigera i našeg Modrića. U 27. minuti prva velika šansa i to za Real, kada je lopta došla do Benzeme, koji precizno s desetak metara gađa sami kut, no vratar Mendy je to, mada pokriven, čudesno obranio.

Samo minutu kasnije lodnonski sastav je došao do vodstva, a gol je kreirao Kante koji je oduzeo loptu i pronašao Haavertza. Nijemac se odlučuje lobati vrata Courtoisa, lopta odsjeda na gredi, da bi je u mrežu lako pospremio dobro postavljeni drugi Nijemac Werner. U 24. minuti Modrić nabacuje do Benzeme, a njegov udarac glavom brani Mendy.

Već na samom početku drugog dijela Havertz je po drugi puta na utakmici pogodio gredu, ovaj puta udarcem glavom. U 53. minuti Mount je nakon akcije Wernera izašao sam ispred vratara i u izglednoj prilici pucao daleko iznad gola.

Revija promašaja Chelseaja nastavila se u 59. minuti, kada je opet Havertz izašao sam ispred Belgijanca, koji u padu brani njegov šut, a Curtois je gotovo na isti način u 65. minuti obranio veliku šansu Kantea.

Promašaji se ipak nisu osvetili londonskoj momčadi jer je pet minuta prije kraja odlični Pulišić ubacio za Mounta, koji lako pogađa prazna vrata za prolaz Chelseaja u finale.