DINAMO ODIGRAO SAVRŠEN UZVRAT I NASTAVIO SVOJ EUROPSKI PUT!!!

Dinamo je nakon poraza od 2:1 u gostima, večeras pred ispunjenim Maksimirom nadvisio Plzen sa 3:0 te se plasirao u osminu finala Europske lige.

Od samog početka nametnuo se Dinamo, dominirali su domaćini na terenu svih 90 minuta. Poveli su odmah u 15′ minuti, bio je to jedan trenutak inspiracije Petkovića koji petom upošljava strijelca Oršića. U 34′ već je 2:0, precizan je Dilaver glavom. Dinamo tu nije stao nastavio je stvarati prilike a konačnih 3:0 u 74′ postavio je najbolji igrač ovog dvomeča a prema igrama koje pokazuje možda i budući reprezentativac Bruno Petković.

Dinamo je već u Plzenu pokazao da je bolji protivnik, imali su Modri i vodstvo od 1:0 do kojeg su došli prekrasnom asistencijom Petkovića i još ljepšom realizacijom Olma. No padom koncentracije i s par loših reakcija dopustili su Česima da s dva pogotka Pernice preokrenu rezultat i tako s prednošću od 2:1 dođu na uzvrat.

Ostvarili su Zagrepčani ovom pobjedom još jedan povijesni uspjeh, igraju dobro, probuđeni navijači su u euforiji (barem u EL) i s velikim optimizmom mogu čekati sutrašnji ždrijeb u kojem će se naći 16 najboljih ekipa Europske lige. Tu ih mogu dočekati velikani poput Seville, Intera, Napolija, Arsenala i Chelsea, ali i oni prolazni kao što su Slavia Prag, Krasnodar ili Salzburg.

Piše: Tomislav Lončar