EUROPSKA LIGA: DINAMO OSTVARIO DUGO OČEKIVANI CILJ, JEDVAJ JUNAK APOTEKARA

U 4. kolu EL Zagrebački Dinamo na Maksimiru pobjedio je Slovačku Trnavu s 3:1 i tako osigurao prolazak skupine. Dinamo je na europsko proljeće čekao od 1970 god.

U gustoj magli koja je otežavala igračima na terenu igrati a pogotovo gledateljima na tribinama i ispred TV-a pratiti ovaj susret, Modri kreću odlično prvu priliku ima kapetan Ademi u 10′ minuti no njegov volej ide ravno u golmana gostiju, već u 15′ Gojak s 5 metara neometan puca pored gola, ispravio se u 22′ kada petom pogađa za 1:0. Za 2:0 Kadlec je skrenuo Stojanovićev odličan prizemni ubačaj u vlastitu mrežu, do kraja poluvremena vodstvo je mogao povećati Oršic u 44′ ali iz situacije 1 na 1 golman Trnave Chudy izlazi kao pobjednik. U 2 poluvremenu domaćini nastavljaju s prilikama najopasniji bio je Gavranović u 57′ njegov lob za malo je neprecizan. Gosti svoju prvu i jedinu pravu priliku pretvaraju u pogodak, Chanturishvili lijepo odmjerenim udarcem smanjuje na 2:1. Nakon toga Dinamo kontrolira susret a konačnih 3:1 postavio je Oršic u 80′ minuti i tako potvrdio 4 pobjedu u skupini. Veliko slavlje navijača moglo je početi njihovi ljubimci ove sezone igraju fantastično.

U drugoj utakmici Fenerbahce je sa 2:0 (Valbuena 71′, Frey 74′) savladao Anderlecht za koji je Milić odigrao cijeli meč a Santini ostao na klupi. Tim rezultatom Dinamo uz siguran plasman među 32 momčadi završnice još nije matematički osigurao vrh skupine, za to će imati priliku u sljedećem kolu kada gostuje kod Fenera gdje mu odgovara sve osim poraza, ako ne uspiju ostaje im još dočekati Anderlecht u posljednjem kolu skupine.
Tablica: Dinamo 12, Fenerbahce 7, Trnava 3, Anderlecht 1.

Derbi večeri odigrali su Lazio i Marseille bolji je bio Lazio s 2:1 (Parolo 45′, Correa 55’// Thauvin 60′) Badelj zbog ozljede nije nastupio za domaćine dok je za goste Ćaleta Car odigrao cijeli susret.
U istoj skupini susreli su se Apollon i E.Frankfurt. Njemačka momčad imala je prednost 3:0 redom su zabijali Jovic 27,’ Haller 55′, Gacinović 58′. Do kraja Apollon preko Zaleya u 71′ i 94’pen smanjuje na 3:2. Gosti su od 81′ igrali s igračem manje a Rebić je u igru ušao u 66′.
Lazio i E.Frankfurt su prošli dalje!

B.Leverkusen slavio je protiv Zuricha 1:0. Jedini pogodak postigao je naš Tin Jedvaj u 60′ minuti i tako svojoj ekipi donio trenutačni vrh skupine.

Golijade su doživjeli gledatelji u Rusiji, Norveškoj i Grčkoj na utakmicama:
Sp. Moscow-Rengers 4:3 (Maglarejo 27′, Goldson 35’ag, Adriano 58′, Hanni 59’// Eremenko 5’ag, Candeias 27′, Middleton 41′)
Rosenborg:Salzburg 2:5 (Adegbenro 52′, Jansen 62’//Minamino 6′ 19′ 45′, Gulbrandsen 37′, Hovland 57′)
Olyimpiakos:Dudalange 5:1 (Torosidis 6′, Fortunis 15′ 36′, Christodoulopoulos 26′, Hassan 71’// Sinani 69′)

Izdvojiti treba još remi Betisa i Milana 1:1 (Lo Celso 12’//Suso 62), Minimalnu pobjedu Chelsea nad BATE-om od 1:0 (Giroud 53′), i to da Arsenal nije uspio zabiti Sportingu kod kuće unatoč igraču više u samoj završnici susreta, ostalo je 0:0. Halilović bio na klupi Milana dok je Kovačić igrao od 64′ za Chelsea.

Piše: Tomislav Lončar