[FOTO] Žuti pobjedili Leotar 69:64

Poslije dva gostujuća poraza u pripremnim utakmicama protiv Alkara u Sinju i Turbine u Jablanici, u trećoj utakmici košarkaši Posušja na radost svojih navijača pobijedili su na svom parketu Leotar iz Trebinja 69:64.

Nakon izjednačenog rezultata u prve dvije četvrtine, za pet minuta treće četvrtine pod vodstvom Marka Ramljaka, Ante Begića i Alana Wigginsa žuti su otišli na 12 koševa prednosti. Nakon 25 minuta igre domaći vode 46:34 i tu prednost održavaju do kraja susreta.

Pet i pol minuta prije kraja gosti su stigli do izjednačenja 57:57, ali posuška petorka Mandić, Ramljak, Širić, Begić i Wiggins za dvije i pol minute Posušje odvode na plus devet, a nakon blokade Ramljaka suci su označili prekršaj, uz negodovanje publike i domaće klupe koja je dobila tehničku.

Neizvjesnu završnicu u korist Posušja razriješio je Domin Jukić s linije slobodnih bacanja dvadesetak sekundi prije kraja utakmice postavivši konačnih 69:64 za Posušje.

Kod Posušja najefikasniji  su bili Wiggins s 15 koševa, Marko Ramljak s 14, Ante Begić s 9, Marko Mandić s 8 koševa…

Prikazanom igrom dojam je kako će posuški sastav moći parirati momčadima u prvoj ligi BiH, jer Leotar je prošlo prvenstvo završio na petom mjestu.

U subotu Posušje igra još jednu pripremnu utakmicu, također s Leotarom, ali u ovaj put u Trebinju, a potom je 3. listopada planiran i susret s Mladosti iz Mrkonjić Grada koju vodi nekadašnji trener Posušja Tihomir Mustapić.