Gruđanin blista u Italiji: Hat-trick Mirka Marića

Bivši napadač Osijeka i Širokoga Brijega Mirko Marić (26) postigao je tri gola za talijanskog drugoligaša Crotone u susretu 25. kola Serie B protiv Cosenze koji je završio rezultatom 3-3.

Gosti su vodili 2-0 i 3-2, no Crotone je izvukao bod, a sva tri gola je zabio Marić pri čemu posljednji u drugoj minuti nadoknade.

Cosenza je povela golovima Gaetana Laure (30) i Michelea Rigionea, no Marić je s dva gola (52., 56.-11m) izjednačio.

Gosti su u 63. stigli do nove prednosti preko Daniela Liottija, ali je Gruđanin svojim trećim golom na utakmici u drugoj minuti nadoknade izjednačio za 3-3.

Marić je za Osijek igrao od 2017. do 2020. postigavši 45 pogodaka u 97 nastupa. Potom je za, nagađalo se, 4,5 milijuna eura preselio u Monzu, koja ga je u kolovozu prošle godine posudila Crotoneu. Do sada je za Crotone zabio osam golova i vodeći je strijelac momčadi koja se nalazi na 18. mjestu od 20 klubova, javlja Hina.

Od 2014. do 2017. je bio član zagrebačkog Dinama, ali je veći dio vremena proveo na posudbi u Lokomotivi za koju je upisao 73 nastupa i 17 golova. Igrao je i za Videoton.

Marić je upisao i dva nastupa za hrvatsku reprezentaciju 2017. na “China Cupu”. Izbornik Ante Čačić je na turnir u Nanningu vodio većinom igrače iz Prve HNL.