HRVATSKA UZVRATILA ŠPANJOLCIMA!!! JEDVAJ ODIGRAO UTAKMICU ŽIVOTA

U fantastičnoj utakmici Hrvatska je pred punim Maksimirom pobjedila reprezentaciju Španjolske s 3:2 (Kramarić, Jedvaj x2//Ceballos, Ramos)

Bila je to još jedna sjajna utakmica za Vatrene s kojom su nas podsjetili na igre sa Svijetskog prvenstva, odigrali su borbeno do samoga kraja i tako se na najbolji način odužili Španjolcima za onih 6:0 iz Elchea.
Hrvatska je s ovom pobjedom došla do 4 boda u svojoj skupini Lige nacija isto koliko imaju i Englezi. Španjolska je prva s 6 bodova i utakmicom više. Zadnju utakmicu skupine na Wembleyu u nedjelju u 15h odigrati će Engleska i Hrvatska, tim međusobnim ogledom odlučiti koja ekipa ide na završni turnir. To će biti pobjednik tog susreta dok bi u slučaju neriješenog ishoda to bili Španjolci kojima je ovo večeras bio posljednji nastup u skupini.

-U prvom poluvremenu igralo se opreznije, sami početak pripao je našima, u tom periodu bilježimo i dvi jako velike prilike. Prvo Perišić u 6′ minuti odličnim udarcem trese vratnicu a u 14′ na njegov prizemni ubačaj malo kasni Kramarić da bi gurnuo loptu u mrežu. Do kraja poluvremena gosti imaju posjed dok Hrvatska pokušava nešto napraviti preko kontri ali bez prilika, izdvojiti treba jedino prvi udarac Furije u 45′ s distance tuče Isco pod gredu, Kalinić odbija u korner.
-U nastavku kreće luda utakmica igralo se otvoreno i atraktivno s puno prilika. Prvi pogodak pada u 54′ minuti kada presingom naši napadači tjeraju Španjolce na grešku koju koristi Kramarić za 1:0. Odmah 2′ minute kasnije u 56′ iz lijepe akcije Ceballos poravnava na 1:1. Prilike se nastavljaju redati u 61′ Rakitić odlično prolazi kroz obranu gostiju i za malo je neprecizan, s druge strane Aspas u 63′ iz mat pozicije gađa gredu dok je naš vratar već bio na podu. U 69′ Hrvatska ponovno vodi na ubačaj kapetana Modrića glavom lijepo reagira Jedvaj i postiže svoj prvijenac u nacionalnom dresu. U 72′ Rebić je imao priliku zatvoriti utakmicu, sjurio se od centra sam prema golu ali de Gea izlazi kao pobjednik iz situacije 1 na 1. Nakon toga ponovno su na redu Španjolci u 75′ Suso puca neometan iz blizine Kalinić to brani fantastično, odbijenu loptu pokušava pospremiti Morata no tu je Vrsaljko koji čisti s crte. U idućoj akciji jedan ubačaj nes(p)retno rukom zaustavlja Vrsaljko te je sviran jedanesterac za goste. Penal za 2:2 koristi Ramos, bila je to 78′ minuta. U završnici Hrvatska kreće po pobjedu, u potpunoj ofenzivi praktički ne razmišljajući o obrani stvaraju prilike. U 87′ Kramarić puca neprecizno dok ima Vlašića i Perišića u boljim pozicijama a u 91′ Lovren glavom gađa ravno u golmana, odmah nakon tog Perišic pokušava iz blizine, blokiran je u zadnji tren. Napokon u 93′ Hrvatska postiže pogodak za veliko slavlje, Brekalo je pucao, de Gea obranio a odbijenu loptu pokupio Tin Jedvaj i nakon prvog zabio i drugi pogodak. Jedvaj je večeras igrao lijevog beka što mu nije prirodna pozicija, no Dalić je u njemu možda s ovom predstavom pronašao trajno riješenje problematične pozicije. Bilo kako bilo nakon odličnih partija u svom klubu Tin je večeras i reprezentativni junak. Zasigurno igra najbolji nogomet karijere. Napomenimo kako su u igru ušli i sveže pozvane mlade snage Vlašić i Brekalo.

Prije početka utakmice održan je svečani dio u kojem su našim bivšim reprezentativcima, trojcu koji se oprostio nakon srebra u Rusiji uručeni dresovi s brojem njihovih nastupa. Subašić je za Hrvatsku odigrao 44 utakmice, Mandžukic 89 a Ćorluka 103.

Hrvatska-Španjolska 3:2
Strijelci: Kramarić 54′, Jedvaj 69′ 93’//Ceballos 56′, Ramos 78′(pen)
Stadion: Maksimir
Gledatelja: 32.500
Postave:
Hrvatska: Kalinić-Vrsaljko-Vida-Lovren-Jedvaj-Brozović-Rakitić(od 67 Vlašić)-Modrić-Perišić-Rebić(od 73 Brekalo)-Kramarić(od 89 Pjaca)
Izbornik: Zlatko Dalić
Španjolska: de Gea-Alba-Martinez-Ramos-Roberto-Ceballos-Busquets-Saul(od 74 Suso)-Isco-Rodrigo(od 61 Asensio)-Aspas(od 64 Morata)
Izbornik: Luis Enrique