Igman srušio Željezničar u Konjicu

Igman ovom pobjedom izašao iz opasne zone.

Na Gradskom stadionu u Konjicu je, uprkos kiši, viđena odlična utakmica a završila je pobjedom Igmana 3:1.

Prvi su zaprijetili domaći u 18. minuti. Bodul je asistirao Hrelji koji koristi neopreznost Jašarevića, ali njegov udarac brani Bender.

Klub iz Konjica je u povijesnoj utakmici upisao tri vrlo važna boda u borbi za ostanak u ligi.

Novi trener Igmana Husref Musemić je donio ono što je Igmanu bilo potrebno te su njegovi izabranici po svemu prikazanom slavili zasluženu pobjedu.

S druge strane Plavi s Grbavice su razočarali veliki broj svojih navijača. Poslije lošeg prvog poluvremena probudili su se u drugom dijelu, međutim nisu uspjeli izbjeći poraz.

Igman je poveo 1:0 u 34. minuti pogotkom Mirsada Ramića koji nije želio proslaviti pogodak svom bivšem klubu. Na 2:0 povisio je Mersudin Ahmetović u 76. minuti susreta nakon što su domaći odolijevali napadima gostiju.

U 85. minuti Mirko Oremuš je dobio drugi žuti karton te je Igman susret završio s igračem manje, da bi u 89. minuti nadu Željezničaru pogotkom vratio Sulejman Krpić poslije asistencije Jašarevića.

U sudačkoj nadoknadi sudac Antoni Bandić pokazao je na ”bijelu točku”, a Petar Bojo je zabio za konačnih 3:1.