KOŠARKA: “PLANTAKOVA DRUŽINA” PREUZELA VRH!

Košarkaši Posušja su opravdali ulogu favorita u prvom susretu 14. kola prvenstva KS Herceg-Bosne i bez većih problema svladali HKK Ljubuški. Očito podcjenjivanje protivnika rezultiralo je lošim otvaranjem utakmice za “žute” pa je domaćin nakon prvih 10 minuta igre imao i minimalno vodstvo. U nastavku igrači s klupe puno bolje reagiraju nego oni iz prve petorke te stvaraju prednost koja do kraja susreta samo raste do konačnih 58:80. Najbolji kod pobjednika bili su Josip Ramljak sa 20 poena, 9 skokova i 6 asistencija, te Dominik Jukić koji se zaustavio na 18 koševa, 8 skokova i 4 asista. Ovom pobjedom KK Posušje dolazi do prvog mjesta prvenstvene tablice gdje ima po bod više od drugoplasiranih Gruda i Brotnja. U sljedećem kolu žuti dočekuju ekipu Viteza, a trenera Plantaka zasigurno veseli “širina” koju je dobio u Ljubuškom gdje su igrači s klupe rasteretili udarne snage postigavši 42 poena i pokazali da mogu biti itekako od koristi u nadolazećim susretima.
Plantak je stvorio ponovno šampionsku momčad, koja veseli sve ljubitelje košarke u gradu podno Radovnja. Hoće li zadarski stručnjak uzet pehar pobjednika i vratiti košarkašku elitu u Posušje?