KRASNODAR – DINAMO 2:3 Čudesni Petković namjestio gol Mamićevom džokeru s klupe

DINAMO je u hladnoj Rusiji na temperaturi koja je išla i preko 10 ispod nule pobijedio domaći Krasnodar s 3:2, a golove za Dinamo zabili su Bruno Petković kao strijelac prva dva gola i Iyayi Atiemwen koji je zabio treći pobjednički pogodak. Strijelci za rusku momčad bili su Marcus Berg i Victor Claesson.

Momčad Zorana Mamića je sjajno otvorila utakmicu i dominirala tijekom prvih 25 minuta. Imala je prilike doći do ozbiljnog vodstva, ali morala se zadovoljiti sa samo jednim golom u mreži Krasnodara.

Petković se najbolje snašao i zabio

Pogodak je pao u 16. minuti nakon prve velike prilike neke ekipe na utakmici. Ivanušec je sjajno povukao kontranapad i fintom izbacio braniča Krasnodara nakon čega je opalio po golu. Gorodov je odbio loptu, ona je završila u zraku i nakon flipera se vratila pred gol domaće momčadi, a tamo je bio Petković koji je zabio za vodstvo.

Nakon toga je Dinamo nastavio pritiskati i nizati prilike pred golom Krasnodara, ali nijedna od njih nije bila osobito opasno za vratara Gorodova. Sve do 25. minute.

Prijetnja Dinama pa gol Krasnodara

Jedno pogrešno dodavanje igrača Krasnodara u kontranapad je pretvorio Oršić i odigrao za Ademija, ali vratar Gorodov obranom je spasio domaće. Momčad Ruslana Musajeva probudila se nakon te prilike i tri minute kasnije uz puno sreće uspjela izjednačiti.

Prvo je Černov provukao loptu kroz noge Ristovskom na desnoj strani obrane Dinama i ubacio u kazneni prostor. Jakić je ubačaj odbio glavom, ali lopta je na kraju ipak završila pred golom Dinama. Tamo je bio Gvardiol koji je pokušao glavom izbiti loptu iz kaznenog prostora, ali dodao ju je točno na nogu Berga koji je zakucao za 1:1.

Dinamo je od tog trenutka pa sve do završnice prvog dijela bio u podređenom položaju, a onda je u jedinoj minuti sudačke nadoknade sijevnula prilika za momčad Zorana Mamića.

Oršić je napravio pomutnju na desnoj strani obrane domaće momčadi pa odigrao za Petkovića koji je onda driblingom izbacio dvojicu i dao loptu za Ademija, ali njegov udarac obranio je Gorodov. Ubrzo nakon toga otišlo se na poluvrijeme s izjednačenim rezultatom.

Dinamo je bolje otvorio i drugi dio

Krasnodar je u drugi dio ušao s jednom promjenom u svojoj jedanaestorci. Umjesto Sulejmanova u igru je ušao Wanderson, najbolji igrač ruske momčadi.

Ipak, drugi dio je bolje otvorio Dinamo. U 50. minuti Dinamo je krenuo u kontranapad dva na jedan. Oršić i Majer sami su trčali na Smoljnikova, ali ruski branič uspio je dotaknuti loptu točno u trenutku kad je Oršić pokušao dodati Majeru da matira Gorodova. Propala je tako velika prilika Dinama.

Samo četiri minute kasnije Dinamo je došao do novog gola. Golman Krasnodara Gorodov propustio je loptu nakon ubačaja Oršića, a ona je onda pala pred Petkovića koji je mirno zabio za 2:1.

Berg vratio Krasnodar u igru

Ponovno četiri minute kasnije vidjeli smo gol, zabio ga je Marcus Berg za Krasnodar, ali on na kraju nije upisan jer je Šveđanin bio u zaleđu.

Dinamu se još jednom dogodilo da nakon dobrog ulaska u poluvrijeme padne i preda Krasnodaru inicijativu na terenu. Ovoga puta ishod je bio jednak kao i u prvom dijelu – pogodak ruske momčadi.

Claesson je u 69. minuti zabio za izjednačenje nakon što ga je Berg lijepo poslužio loptom. Šveđanin je u kazneni prostor s desne strane Dinamove obrane i povratnom loptom pronašao sunarodnjaka Claessona koji je mirno zabio za 2:2.

Nezaustavljivi Petković

Trebalo je Dinamu samo sedam minuta da odgovori na pogodak Krasnodara. Ponovno je većinu poslao odradio danas čudesni Bruno Petković.

Ponovno je nanizao trojicu Rusa koje je driblinzima poslao u prazno i onda proigrao Iyayija Atiemwena na desnom krilu, a on je zabio kroz Gorodova za novo vodstvo Dinama.

Nakon ovog pogotka do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja pa je Dinamo pobijedio s velika tri gola u gostima i napravio ogroman korak prema plasmanu u osminu finala Europa lige.