LIGA PRVAKA: SENZACIJA CRVENE ZVEZDE, INTER-BARCELONA 1:1

Odigrano je 4. kolo lige prvaka u skupinama A, B, C i D.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja kreirala je Crvena Zvezda koja je na Marakani srušila Liverpool razultatom 2:0. Apsolutni junak Beograđana bio je Pavkov koji je postigao oba pogotka (22′ 29′). Lovren nije konkurirao za sastav gostiju.
Druga utakmica skupine C između Napolija i PSG-a završena je 1:1 (Insinge 63’pen//Bernat 45′) i tako potpuno zakomplicirala stanje u poretku. Rog nije bio u zapisniku domaće ekipe.
Tablica: Liverpool 6, Napoli 6, PSG 5, Crvena Zvezda 4

Derbi večeri odigrali su Inter i Barcelona u skupini B, susret je završio bez pobjednika 1:1. Igralo se bez golova sve do 83′ min kada Malcom dovodi goste u vodstvo, Malcomu je ovo bio debi u ligi prvaka za Barcelonu a u igru je ušao samo 30 sekundi ranije, Inter je preko kapatena Icardija uspio izjednačiti u 87′ min. Vrsaljko i Perišić odigrali su cijeli susret za Inter dok je Brozović igru napustio u 85′. Rakitić je također odradio svih 90′ minuta za Barcelonu.
U istoj skupini Tottenham je na domaćem terenu uspio savladati PSV s 2:1 i tako ostati u utrci za prolaz skupine. PSV je poveo već u 2′ minuti preko de Jonga, rezultat se nije mijenjao do same završnice kada na scenu stupa Kane i s dva zgoditka (78′ 89′) donosi preokret.
Tablica: Barcelona 10, Inter 7, Tottanham 4, PSV 1

U skupini A, Atl. Madrid golovima Saula 33′ i Griezmanna 80′ pobjedio je Bor. Dortmund 2:0. Kalinic igrao do 62’min za Atl. Madrid
Dok je Club Brugge u gostima s visokih 4:0 (Vanaken 12′, 17’pen, Wesley 24, Vormer 85′) razbio Monaco koji nastavlja nizati loše rezultate. Subašic zbog ozljede nije nastupio za domaćine a susret s klupe gostiju odgledali su Letica i Mitrović
Tablica: Bor. Dortmund 9, Atl. Madrid 9, Club Brugge 4, Monaco 1

Domaćini u skupini D opravdali su ulogu favorita. Uvjerljive pobjede ostvarili su Schalke protiv Galatasaraya 2:0 (Burgstaller 4′, Uth 57) i Porto nad Lok. Moscow 4:1 (Herrera 2′, Marega 42′, Corona 67′, Otavio 93’// Farfan 59′) Ćorluka za Lok. Moscow igrao cijeli susret.
Tablica: Porto 10, Schalke 8, Galatasaray 4, Lok. Moscow 0

Piše: Tomislav Lončar