LUCIJA I DAVID KORAK BLIŽE NASTUPU NA SVJETSKOM PRVENSTVU

U subotu 9.4.2022.u Zenici održalo se Prvenstvo Federacije BiH u olimpijskom taekwondou za sve uzraste, u disciplinama forme i sportska borba. Na Prvenstvu se okupilo oko 300 natjecatelja iz 33 kluba sa prostora Federacije. Taekwondo klub Poskok” iz Posušja nastupio je sa 10 natjecatelja te se izborio za ukupno 9 medalja od kojih su 3 zlatne, 1 srebrna i 5 brončanih. Zlatne medalje osvojili su u sportskoj borbi Lucija Miličević KŽ – 59 kg i David Milićević KM-53, a u formama senior Matej Bešlić u kat SA2 koji je proglašen i najboljim formašem Prvenstva.

Srebrnu medalju u formama osvojila je Sara Grubišić a brončane u sportskoj borbi juniorke Filipa Bašić, Rafaela Čutura i Antea Kraljević, te kadet Dominik Jukić i senior Ilija Jukić. Klara Grubišić koja je također nastupila je izgubila u borbi za medalju. Isti dan se održao i Kup akademije Jale za mlađu djecu na kojem je nastupila Ana Galić u disciplini KICK gdje je kroz 3 pobjede osvojila zlatnu medalju i proglašena najboljom djevojčicom u toj disciplini. Također je debitirala i u disciplini sportske borbe u kategoriji djevojčica do 30 kilograma gdje je sa jednom pobjedom i porazom osvojila brončanu medalju.Poskoke je na ovo natjecanje vodio glavni trener Kluba Petar Boban i pomoćni trener Karlo Galić.

Petar Boban, glavni trener

Ovo je treći od četiri turnira u BiH koji su bodovni za ulazak u reprezentaciju BiH i mi smo na njemu svoj cilj ispunili. Lucija Miličević je sa dvije uvjerljive pobjede osvojila ponovno zlatnu medalju i to joj je četvrta ove godine. David Miličević je također nakon dvije uvjerljive pobjede u svojoj kategoriji utvrdio svoje mjesto najboljeg u BiH. Njih dvoje će sigurno biti na spisku pozvanih na pripreme kadetske reprezentacije gdje će se birati oni koji će predstavljati Bosnu i Hercegovinu na svjetskom kadetskom prvenstvu, koje će se održati u Bugarskoj krajem Srpnja. Kao njihov klupski trener ali i trener reprezentacije uvjeren sam da će oni dati sve od sebe da oni svoj klub, Općinu i državu kao i do sada predstavljaju u najboljem svjetlu.

Naš formaš Matej Bešlić ponovio je svoj rezultat sa Državnog i Kupa BiH i pokazalo se dobro da smo ga sa sportske borbe usmjerili na forme. Planiramo da nastupi na jednom međunarodnom natjecanju u Svibnju te nastavi još više napredovati u ovoj disciplini. Sada nas očekuje kratki predah od par dana za vrijeme Uskrsa a onda nekoliko nastupa na međunarodnim turnirima kao i pripreme reprezentacije te klupsko polaganje za pojaseve.Čestitam mojim poskocima na nastupu a posebno osvajačima zlatnih medalja.