NOGOMET: VIKEND PUN UZBUDLJIVIH DERBIJA NA DOMAĆIM I EUROPSKIM TERENIMA!

Ovog vikenda odigrano je mnogo zanimljivih susreta za ljubitelje nogometa. Trofej Man.Cityja i remi u Hercegovačkom derbiju samo se neke od njih koje treba izdvojiti.

-Na travnjake su se poslije zimske pauze vratili BiH Premijer ligaši. Prvo proljetno kolo obilježio je Hercegovački derbi između Širokog Brijega i Zrinjskog. Završilo je bez pobjednika 1-1. Domaćini su poveli u 15′ minuti, s bijele točke precizan je bio Franjić a gosti su do vrijednog boda stigli u 83′ preko Filipovića. Utakmica je u drugom poluvremenu bila prekinuta na 25 minuta zbog navijačkih nereda.

-U HNL-u Dinamo je s potpuno drugim sastavom u odnosu na onaj u EL pobijedio najbližeg pratitelja Osijeka s 3-0 i tako nastavio ovogodišnju dominaciju u svakom pogledu.

-Finale Engleskog liga kupa odigrali su Man.City i Chelsea, nakon 120 minuta bez golova City boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:3) stiže do svog prvog trofeja. Isti dan igrao se i derbi 27. kola između Man.Utd-a i Liverpoola koji je također završio 0-0. Osvojeni bod Redsa je i jedini bod prednosti na tablici ispred Građana.

-Preporođeni Monaco u Francuskoj nakon katastrofalnog prvog dijela sezone, u zadnje vrijeme pruža partije kakve se i očekuju od skupine igrača kakve ima u sastavu. Sada su u derbiju kola pobijedili trećeplasirani Lyon s 2:0 i tako pobjegli od zone ispadanja. Niz dobrih rezultata poklopio se s vraćanjem dugo ozlijeđenog Subašića na gol, koji je i u ovoj utakmici bio jedan od najboljih na terenu te obranio penal Depayu.

-Barcelonin čarobnjak Messi odigrao je savršenu utakmicu protiv Seville, postigao je 3 pogotka od kojih je jedan izvanserijski pogođen iz voleja na Rakitićevo dodavanje, asistirao je i četvrti onaj Suarezov. Utakmica je završila 4:2.

-Bor.Dortmund je pobjedom nad Leverkusenom od 3:2 ostala na vrhu Bundesligaške tablice s 3 boda prednosti ispred Bayerna.

-Epitet derbi kola u Italiji dobio je susret Fiorentine i Intera koji su to i opravdali, utakmica s vrlo zanimljivim tijekom meča završila je podjelom bodova 3:3. Nakon vodstva Fiorentine od 1:0 Inter je okrenuo na 3:1, no domaći su se uspjeli vratiti te konačan rezultat postaviti u dubokoj sudačkoj nadoknadi (igrala se 101′ minuta) iz jedanaesterca koji se dosudio pomoću Var-a. Jedan od pogodaka Intera postigao je Perišić također iz jedanaesterca.

Piše: Tomislav Lončar