Novaci u ligi Posušje do zadnje sekunde neizvjesno igrali s prvakom države Širokim

U 2. kolu košarkaškog prvenstva BiH Posušje je u Širokom Brijegu poraženo s 87:83.Prikazanim na terenu nije se moglo razaznati tko je tu državni prvak, a tko novak u ligi. Prikazanim na tribinama nije se moglo razaznati tko je tu bio domaćin, a tko gost. Posuški navijači potpuno su utišali domaće, ali nije to pomoglo njihovim ljubimcima na terenu kojima je malo nedostajalo da dođu do nove pobjede.Posuški su košarkaši odlično ušli u susret i prvu četvrtinu završili u egalu s odličnih 18:18 protiv aktualnog prvaka BiH.

Drugih deset minuta bilo je puno zanimljivije. Gosti su vodili veći dio ove dionice, a tricom Ante Begića te dva slobodna bacanja Alana Wigginsa minutu prije kraja Posušje stiže na 32:32. Potom i Marko Ramljak pogađa za 34:34, a onda Posušje nevjerojatnom serijom grešaka dopušta domaćinima da na odmor odu s 40:34.Imao je znog toga trener Posušja Domagoj Kujundžić šta reći svojim igračima koji u prve tri minute prave seriju 7:2 i dolaze na koš zaostka. Semafor je pokazivao 42:41 za Široki, a Posušani nisu iskoristili nekoliko napada za vodstvo, a domaći odlaze na dvoznamenkastu prednost 60:50, a ova dionica igre završava sa 60:52.

Nakon pet minuta igre u četvrtoj četvrtini ‘Žuti’ stižu taj zaostatak zakucavanjem Wigginsa za smanjenje na 69:68. Domaći pogađaju u sljedećem napadu, a Ramljak ponovno vraća na minus jedan – 71:70. Iako se posuška publika potrudila da napravi domaću atmosferu na ovom gostovanju, a u tome i uspjela svaki put kada su trebali okrenuti rezultat i povesti posuškim košarkašima zadrhtala je ruka. U posljednje dvije minute ušlo se rezultatom 75:72, ali u toj završnici više sreće imali su domaći košarkaši, koji su stigli do druge pobjede u ovoj sezoni, dok je Posušje na jednoj pobjedi. U prvom kolu u svojoj dvorani slavili su protiv sarajevske Bosne.

Najbolji igrač Posušja bio je Marko Ramljak, a najefikasniji kod Posušja bili su: Wiggins s 22 poena, Ramljak s 20 poena, Mandić S 19 poena i Caruthers 12 poena.