Sjajno Posušje pobjedilo favoriziranu Tuzlu City

Pobjedom protiv Tuzla Cityja (3:0) Posušje se diglo na ljestvici iz one crvene zone koja vodi u niži rang do osme pozicije. Od prve do posljednje minute prvog poluvremena su napadali pa su u drugom morali samo čuvati loptu i rezultat. Naravno, nije to ‘samo’, ali uspjeli su u tome, nagradivši sebe, klub i grad s nova tri boda. Zadnji put osvojili su ih prije četiri kola protiv Leotara.

Nogometaši Posušja terensku inicijativu u prednost su protiv Tuzla Cityja pretvorili nakon pola sata igre u 13. kolu Premijer lige BiH. Gabrijel Boban sam je bio ispred vratara Fejzića i precizno šutirao za vodstvo domaćina. I do tada je Posušje imalo nekolilo prilika preko Zvonimira Begića šutevima iz daljine, Bobanovim prodorima i Brkovićevim ubacivanjima. Sve gostujuće prilike zaustavio je odlični Luka Kukić, a onda je u sudačkoj nadoknadi još jednom šutirao Boban. Svi su loptu već vidjeli u mreži, ali ju je rukom zaustavio Jasmin Čeliković. Za to je dobio crveni karton, a Boban novu priliku, koju je iskoristio iz kaznenog udarca snažnim udarcem pod gredu i osigurao miran odlazak na odmor svojim suigračima i treneru Goranu Graniću, koji se nije odlučio braniti i čekati kontre protiv na ljestvice boljeg Tuzla Cityja nego je odmah krenuo ofanzivno i to mu se nakon prvih 45 minuta vratilo na najljepši način.

U nastavku je Posušje uzelo loptu, držalo terensku inicijativu bez puno igranja prema naprijed i sačuvali su tu veliku prednost iz prvog poluvremena, s igračem više, do kraja utakmice.

Nekoliko prilika tuzlanske momčadi završile su oko gola ili u Kukićevim rukama, tako da navijači nisu imali puno stresa u drugom poluvremenu. Nekoliko neiskorištenih poluprilika zbog vodstva navijači su im oprostili, kao i sucu Josipu Martinoviću kada zbog igranja rukom gostiju i drugi put na današnjoj utakmici nije pokazao na bijelu točku.

I dok smo već zaključivali ovaj tekst, a navijači počeli izlaziti s tribina Zvonimir Vukoja iz daljine je uz samo vratnicu Fejzićevog gola u prvoj minuti sudačke nadoknade pogodio za konačnih 3:0.