SLABA PREDSTAVA I TIJESAN PORAZ HRVATSKE KOD MAĐARA!

U drugom kolu kvalifikacija za Euro 2020, Hrvatska reprezentacija je u Mađarskoj od istoimenog domaćina poražena s 2:1.

Pred lijepim ambijentom kojeg su napravili mnogobrojni domaći navijači te čak 1500 Hrvata na tribinama, izbornik Dalić na teren je poslao svoje trenutno najjače adute. U prvih 11 vratili su se Lovren, Brozović, Rebić i Jedvaj.
Početak utakmice bio je pun poluprilika, u 10 minuta bilo ih je nekoliko na obje strane. One naše reprezentacije su ipak bile konkretnije tako da u 13′ min zasluženo vodimo, povratnu loptu Modrića klizećim startom je zahvatio Kramarić što ispada slučajna ali savršena asistencija za strijelca Rebića koji sam na 5 metara nije imao težak posao. Nakon toga terenom vladaju Mađari te u razdoblju bez prilika ipak dolaze do 1:1 golom Szalaija u 34′ minuti, bila je to akcija u kojoj je cijela naša zadnja linija a pogotovo golman Kalinić mogla i morala bolje reagirati. S tim rezultatom se otišlo na odmor. Cijelo drugo poluvrijeme prolazi u terenskoj inicijativi Hrvatske koja sve više steže obruč oko gola domaćina no bez pravih prilika. Iz svega toga Mađari su dobrom tranzicijom zaprijetili 2 puta, jednom je u 76′ minuti završilo golom Patkaija za 2:1 dok je drugu gužvu očistio Rakitić s crte u 82′. Do kraja Vatreni daju sve u napad ali bezuspješno te upisuju prvi poraz ovih kvalifikacija.

Odigrala je Hrvatska realno dvije loše utakmice, slabašni Azerbejdžan se ipak nekako savladao ali za ovakvu Mađarsku nije bilo dovoljno dobro. Ovo je tek početak kvalifikacija i nije se dogodilo ništa značajno, još je Hrvatska glavni favorit za prva 2 mjesta skupine koja vode na Euro. Naravno trebat će pružiti bolje predstave i u ostalih 8 utakmica to potvrditi. Na ljestvici je sve otvoreno, sada 4 ekipe imaju 3 boda. To su Hrvatska, Slovačka, Mađarska i Wales koji ima utakmicu manje, Azerbejdžan je na dnu s 0 bodova.

MAĐARSKA: HRVATSKA 2:1 (Szalai 34′, Patkai 76’/Rebić 13′)

Hrvatska: Kalinić-Jedvaj(od 77′ Petković)-Vida-Lovren-Barišić(od 30′ Leovac)-Modrić-Rakitić-Brozović-Perišić-Kramarić-Rebić(od 67′ Brekalo).
Izbornik: Zlatko Dalić

Piše: Tomislav Lončar