Engleska razbila Ukrajinu za polufinale

Engleska se pobjedom protiv Ukrajine 4:0 prošetala do polufinala Europskog prvenstva u kojem je čeka Danska. Dva pogotka postigao je Harry Kane, dok su po jedan zabili Harry Maguire i Jordan Henderson.

Rano vodstvo Engleza

Šok za Ukrajince došao je već u četvrtoj minuti, kada je Kane doveo Englesku u ranu vodstvo. Sterling mu je odigrao odličnu loptu u prostor, a kapetan Engleske vrhom kopačke gurnuo je loptu u gol. Dirao ju je ukrajinski vratar Buščan, ali nije uspio obraniti.

Do kraja poluvremena je Engleska uglavnom kontrolirala utakmicu, Ukrajinci su imali nekoliko opasnih dolazaka pred gol, no nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Pickforda. Englezi su imali priliku u 40. minuti kada je Sancho loše šutirao iz vrlo izgledne pozicije. Pomoćni sudac je u toj akciji označio zaleđe, ali čini se da ga nije bilo i ta bi odluka vjerojatno bila poništena da je gol bio postignut.

Dominacija Southgateove ekipe u drugom dijelu

Ako je pogodak u četvrtoj minuti prvog poluvremena bio šok za Ukrajince, što je tek bio gol u drugom poluvremenu. Igrala se 46. minuta kada je Engleska dobila slobodni udarac na lijevoj strani. Izveo ga je Shaw i ubacio za Maguirea koji glavom izvrsno pogađa ukrajinska vrata.

Na krilima tog pogotka Englezi su zabili i treći. Odigrali su lijepu akciju po lijevoj strani, opet je ubacio Shaw, a Kane glavom matirao Buščana. Uslijedio je potpuni raspad Ukrajine koji je iskoristio Jordan Henderson. Mount mu je u 63. minuti nabacio iz kornera, kapetan Liverpoola ostao je nečuvan i rutinski je kaznio protivnike za taj veliki propust.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, Englezi su spustili tempo, Southgate počeo odmarati ključne igrače, a Ukrajincima je bilo jasno da je sve gotovo. Engleska je tako ugrabila posljednje mjesto u polufinalu i igrat će protiv Danske, dok će se na drugoj strani ždrijeba susresti Italija i Španjolska.