TEŠKOM POBJEDOM KVALIFIKACIJE IPAK OTVORENE USPJEŠNO!!!

U prvom kolu kvalifikacija za Euro 2020 Hrvatska je na Maksimiru pobijedila Azerbejdžan s 2:1 golovima Barišića i Kramarića.

Izbornik Dalić je iznenadio s Brekalom u prvoj postavi na desnom beku i ostavljanjem na klupi dvojice ne sasvim spremnih igrača Rebića i Brozovića s mislima na utakmicu u nedjelju. Umjesto njih igrali su Kovačić i debitant Petković.
Utakmica je krenula očekivano s posjedom u nogama Hrvata, no prvi prijete gosti u 13′ minuti iz jedne kontre situaciju 1 na 1 spasio je Kalinić. U 19′ minuti još jedna kontra ovog puta završila je golom Sheydaeva i Azerbejdžan vodi 1:0. Bilo je to sve od Jurčevićeve ekipe a nakon toga bude se naši, najopasniji su bili udarci glavom Kramarića i Modrića. Do kraja poluvremena iz jednog kornera uspjeli smo izjednačiti. U 44′ minuti ubacio je Modrić pucao Ćaleta Car a odbijenu loptu posprema Barišić i tako potvrdio da Dalić nije pogriješio kad je njemu dao priliku na upitnom lijevom beku.
Drugo poluvrijeme nastavlja se istim ritmom, Hrvatska pritišće, puca i prijeti. Redom su prilike propuštali Kramarić, Modrić, Petković, Rakitić i Brekalo. Na kraju ipak uspijevamo, konačnih 2:1 postavio je izvrsni Kramarić sjajnim potezom i prekrasnim udarcem u 79′ minuti.
Jako teško ali zasluženo što govori činjenica od 22 udarca Hrvatske, upisana su prva 3 boda i spremni idemo na gostovanje u Mađarsku koje nas čeka u nedjelju. Za tu utakmicu vraća se Lovren te će Broz i Rebić biti potpuno spremni.

HRVATSKA:AZERBEJDŽAN 2:1 (Barišić 44′, Kramarić 79’/ Sheydaev 19′)

Hrvatska: Kalinić-Brekalo-Vida-Ćaleta Car-Barišić-Modrić(od 91′ Badelj)-Rakitić-Kovačić(od 73′ Vlašić)-Perišić-Kramarić-Petković(od 69′ Rebić).
Izbornik: Zlatko Dalić

Piše: Tomislav Lončar