VEČER LIGE PRVAKA OBILJEŽENA HRVATIMA!

U 5. kolu Lige prvaka svoje sjajne sezone potvrdili su Kramarić, Vlašić i Mandžukić te ponovno bili strijelci. Realu i Bayernu za razliku od prvenstva u LP ide puno bolje ostvarili su nove pobjede.

Kramarić i Vlašić zabili su u domaćim porazima svojih klubova.
Hoffenheim je poražen od Shakhtara s 3:2, imali su igrača manje od 60′ minute te bod ispustili u zadnjim trenutcima. Kramarić je postigao gol kojim je smanjio na 2:1, bio je to njegov četvrti pogodak u Ligi prvaka te 6-i uzastopni u zadnjih 6 nastupa kombinirano za klub i reprezentaciju. CSKA je izgubila od Plzena 2:1. Pogodak koji je zabio Vlašić bio je za 1:0 s 11 metara, bio je to treći njegov u LP ove godine.

U njihovim skupinama derbije su igrali Real i Roma te Man.City i Lyon. Real je slavio s 2:0 dok su Građani u Francuskoj uzeli bod, bilo je 2:2.
Modrić je odigrao do 80′ minute za Real dok je u odličnoj večeri Hrvata svoj vlastiti uspijeh dostigao i Ćorić, u igru kod Rome ušao je u 64′ minuti. To mu je tek drugi službeni nastup a prvi u LP.

Mandžo je postigao jedini pogodak u pobjedi svog Juventusa nad Valenciom od 1:0. U zadnja tri susreta Mario je strijelac, danas mu je asistirao C. Ronaldo i tako potvrdio njihovu odličnu suradnju. U drugoj utakmici Man.Utd je u sudačkoj nadoknadi ipak zabio i pobjedio Young Boyse s 1:0.

U skupini E, Bayern našeg Nike Kovača ispratio je Benficu s visokih 5:1 dok je AEK kod kuće doživio poraz 2:0 od Ajaxa. Livaja je nakon 4 utakmice suspenzije imao pravo nastupa u ovom kolu, počeo je u prvoj postavi i ponovno zaradio crveni karton tako da će i u zadnjem kolu biti pod kaznom neigranja.

Uoči posljednjeg kola u skupinama E, F, G i H prolaz u osminu finala osigurali su Bayern, Ajax, Man.City, Real, Roma, Juventus i Man.Utd ostaje pitanje samo Lyon ili Shakhtar.

Piše: Tomislav Lončar